Perkame sodus ir sodybas

KRITERIJAI, NULEMIANTYS SODYBOS KAINĄ

Perkame sodus ir sodybas visoje Lietuvoje, tad klientai dažnai klausia, kokie kriterijai nulemia šio nekilnojamojo turto kainą. Galime išskirti 4 pagrindinius elementus, kurie daro didelę įtaką galutinei kainai.

Pirmasis – sodo ar sodybos vieta. Jeigu namas pastatytas vaizdingoje vietoje, privažiavimas yra patogus, asfaltuotu keliu, netoli yra mokykla, darželis, maisto prekių parduotuvė ir kiek didesnis miestas, tai sodybos kaina automatiškai bus kiek didesnė nei analogiško varianto toli nuo miesto, šalia intensyvaus kelio ar sunkiai pravažiuojamo žvyrkelio.

Pastebime tendenciją, kad ypač paklausios sodybos ežeringuose rajonuose, pavyzdžiui, Utenoje, Molėtuose, Ignalinoje ar Zarasuose. Paradoksalu, bet šiose vietovėse pardavimui siūloma palyginti nedaug sodybų.

Nors perkame sodus ir sodybas įvairios būklės ir tipo, bet kainai įtakos turės pastato būklė, įrengimas. Ar namas pilnai įrengtas? O gal neseniai renovuotas? Ar jam reikės kapitalinio remonto? O gal pirkėjai galės įsikelti ir gyventi iš karto? Nesijaudinkite, jei jūsų parduodama sodyba sena ir reikalauja daugiau investicijų. Tikrai padėsime rasti klientą, kuris bus pasiruošęs prikelti namą antram gyvenimui.

Sodybos pardavimui

Dar viena kainos dedamoji dalis – sklypo plotas. Natūralu, kad sodas ar sodyba, užimantys didesnį plotą, kainuos daugiau nei turintys kuklesnę teritoriją pastatai. Tiek didelės sodybos, tiek mažesnės sodų teritorijos turi savo pirkėją. Vieni mėgsta ūkio darbus ir planuoja užsiimti sodininkyste, o kiti kaip tik ieško tik nedidelio žolės lopinėlio, kurio priežiūra nereikalautų daug laiko.

Perkame sodus ir sodybas, kurios neturi vandentiekio ar kitų komunikacijų. Žinoma, tokios sodybos yra pigesnės ir pastaruoju metu kiek mažiau paklausios rinkoje nei turinčios visus miestui būdingus patogumus. Tačiau tinkamai parinkus pardavimo strategiją ir jas galima parduoti už patrauklią kainą.